Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Współpraca oraz dialog dzieci z różnorodnych narodów

Dziecko na drzewie
Author: Benedict Seah
Source: http://www.flickr.com
Wybór dobrej szkoły w Polsce nie jest kwestią łatwą. W natłoku placówek zajmujących się takiego edukacją łatwo stracić orientację. Czy lepiej iść na zwykłej szkoły, a może wybrać interesującą opcję, jaką jest szkoła dialogu? Dużo zależy tutaj od indywidualnych potrzeb studenta,a także od jego własnych możliwości. Niezależnie od konkretnych zainteresowań dobrze jednak zainteresować się niezwykłą przygodą, jaką jest poznawanie odmiennych kultur, które coraz wyraźniej nam towarzyszą.

W takich szkołach klasy liczą najczęściej po kilkoro uczniów. Takie warunki umożliwiają skoncentrować się na każdym dziecku, przeznaczając dla niego tyle czasu, ile potrzebuje do zrozumienia danych wiadomości. Jeśli chcemy przepisać dziecko z innej szkoły, można oczekiwać pomocy w nadgonieniu wiedzy dydaktycznej i umiejętności dziecka. W gimnazjach hebrajskich duży nacisk kładziono na możliwości kompleksowego rozwoju uczących się.

Poza głównymi blokami przedmiotowymi, aktywnie działały różnorodne koła zainteresowań. Po odzyskaniu niepodległości przez Rzeczypospolitą, ludzie pochodzenia żydowskiego będąc suwerennymi Polakami, mieli zagwarantowaną wolność religijną (źródło: http://www.etzchaim.pl/szkola/historia/). Swobodę używania swojego języka - jidysz.
Przemawiające dziecko
Author: James Brooks
Source: http://www.flickr.com
W programie szkoła dialogu młodzież dokładnie eksploruje historyczne zawiłości, biorąc pod uwagę historię ludności żydowskiej.

Szczególnie zwraca się uwagę na okres przedwojenny i ten tuż po wojnie, kiedy wyszły na powierzchnię takie problemy. Antysemityzm dzisiaj nie jest niczym nieznanym, natomiast szczególnie ważne jest to, by tego ciągle unikać. Upamiętnianie ludności żydowskiej honorując wszystkie jej osiągnięcia jest istotnym zadaniem osób z fundacji. Dbają oni też o to, by lekcje były interesujące i zróżnicowane, natomiast o aktualnych możliwościach zapewnionych przez fundację można przekonać się poprzez sprawdzenie w wyszukiwarce. Jeżeli interesuje cię szkoła dialogu kultur we Wrocławiu, dostaniesz tutaj doskonałą ofertę, która z pewnością odzwierciedli twoje wymagania.

Wystarczy, że wyszukasz jej adres w sieci i umówisz się na spotkanie albo zadzwonisz na podany na jej portalu numer, a poznasz szczegóły. Sporo szczegółów przeczytasz pod adresem - http://etzchaim.pl/szkola/historia/
szkoła językowa - zajęcia
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
W szkołach dialogu kultur każde dziecko jest równe, nikt nikogo nie szykanuje z racji religii lub pochodzenia, ponieważ wszyscy są tak samo ważni. Warto też sprawdzić, co zaproponuje nam szkoła żydowska, jest to bowiem idealny wybór, jeśli chcemy, by nasze dziecko kontynuowało żydowskie tradycje kulturalne wyniesione z domu. Na koniec trzeba wspomnieć, że wiele takich szkół mieści się w istotnych historycznie miejscach. Im wcześniej zainwestujemy w prawidłowy rozwój dziecka, tym łatwiejszy będzie miało start w życie, a w końcu dobro dziecka powinno być najważniejszą kwestią dla każdego rodzica. Dlatego zatroszczmy się o nasze pociechy i wybierzmy najlepsze szkoły dla nich.