Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Współcześnie słynne gatunki literatury

przeglądanie książki
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że zarówno osoby młode jak i starsze coraz chętniej wybierają dobry film, równocześnie ”uciekając” od dobrej literatury. Dziś coraz rzadziej można spotkać pasjonatów książek, których bez reszty pochłania czytany bestseller. Niskiego zainteresowania literaturą można doszukiwać się w wielu przyczynach. Po pierwsze dużą rolę odgrywają w tym procesie rodzice, którzy z powodu małej ilości czasu wolnego ze względu na codzienne obowiązki, nie poświęcają swym dzieciom odpowiedniej ilości czasu i przez to w niewielkim stopniu przyczyniają się do rozbudowywania ich osobowości, szczególnie poprzez czytanie.

Kolejnym problemem jest wciąż powiększający się rynek kinematografii, który mami coraz więcej miłośników. Łatwo zauważyć, że już większość obowiązkowych lektur w okresie szkolnym doczekało się własnej ekranizacji przez co uczniowie nawet nie myślą o przeczytaniu lektury, a przecież świat literatury jest tak barwny. Czytając możemy przenieść się do innego świata, ”widzieć” postacie, miejsca i wszelkie opisane elementy. Dzięki temu rozbudowujemy swoją pomysłowość i zagłębiamy się w wymyślony świat.

Nie można powiedzieć, że nie ma książki, która byłaby w stanie nas zainteresować.
grzbiety książek na półce
Author: irondsd
Source: http://www.flickr.com
Zdarzenia przedstawione przy pomocy czarno białych znaczków, musimy ożywić dopiero naszym umysłem. O ileż łatwiej włączyć telewizję, w której słowo zastąpione jest w znacznej mierze obrazem, a wyobraźnia może nadal korzystać z długiego urlopu... Jednak czytanie książek meczące jest tylko początkowo.

Potem wciąga. Wciąga absolutnie. Po przeczytaniu kilku tomów, czytanie nie sprawia już najmniejszego problemu... Trzeba tylko zrobić pierwszy krok!
stos książek
Author: weisserstier
Source: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest naprawdę pokaźna liczba pozycji książkowych, stąd też każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyróżniamy wiele rodzajów literatury, przykładowo można wymienić: historyczne, science-fiction, horrory, pamiętniki, komedie, paranormalne romance, detektywistyczne, poradniki, naukowe, na faktach, dramaty oraz młodzieżowe. Przy tak dużym wyborze, ciężko odpowiedzieć sobie na pytanie co warto przeczytać? Moje typy to przykładowo: www.kumiko.pl/ksiegarnia-kategoria/kryminal-literatura-detektywistyczna-501_509_115_55.html. W krajach skandynawskich telewizja nadaje obcojęzyczne filmu bez dubbingu - a jedynie z napisami - jak w polskich kinach. W konsekwencji są to kraje górujące w Europie jeśli chodzi o czytelnictwo, a dodatkowo bardzo znaczy odsetek ich mieszkańców dobrze zna języki obce...

Mimo to jego fani czekają na kolejne historie napisane przez swego mistrza. Do najbardziej znanych dzieł Kinga zalicza się między innymi: „Ręka mistrza”, „Blaze, saga „Mroczna wieża”, Zielona Mila”, ”Worek kości”, „Misery”, ”Cujo” i oczywiście „Lśnienie”. O światowej sławie tego twórcy i popularności jego niesamowitych historii, świadczy to, że większość pozycji książkowych doczekała się przeniesienia na ekran i przyciągnęła do kin grono jego wielbicieli.