Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób można dbać o własne pociechy?

Author: timsamoff
Naturalne jest, że każdy rodzić cieszy się nawet z najmniejszego powodzenia swojego dziecka, z każdej dobrej zdobytej oceny, zaliczonego egzaminu, medalu sportowego czy po prostu dobrego uczynku. Jednak w przypadku najmłodszych pociech, szczęście i chluba są znacznie większe, ze względu na fakt, że wszystko dzieje się po raz pierwszy w życiu. A więc młodzi tak naprawdę w jakimś stopniu płacą za duże błędy starszych osób. Jednak być może skupmy się na mniejszych dzieciach, w szczególności, że artykuł nie będzie za długi...

Weźmy choćby w rachubę jąkanie się dzieci - należy zwrócić uwagę, iż z jąkaniem jak najbardziej można walczyć. Ostatnimi czasy coraz powszechniejsze są najróżniejsze terapie, dzięki którym dosłownie każde dziecko może nareszcie zażegnać własne problemy z jąkaniem. W szczególności, że kiedy dziecko pójdzie do przedszkola i szkoły, może miewać niemałe kompleksy dotyczące własnej przypadłości. Ciężko zrozumieć takich rodziców, którzy zapominają o konieczności walki z jąkaniem.

Jeżeli dostrzeżemy u dziecka trudności z mówieniem, w szczególności, gdy są one związane z emocjonowaniem się dziecka, warto zasięgnąć pomocy specjalisty. Logopeda lub neurologopeda ze znacznym doświadczeniem zapewne będzie wartościowym wsparciem i źródłem wiedzy. Pomoże on uświadomić przyczyny problemu w danym przypadku, a co ważniejsze wybierze sposoby leczenia. Terapia jąkania w większości przypadków pozwala osiągnąć pożądane efekty.

Specjaliści mówią, że należy walczyć z jąkaniem już od najmłodszych lat - nawet można dostrzec jąkanie pięciolatka, zapewne dla nikogo nie trzeba pisać, iż nasze dziecko będzie lepiej się rozwijać, jeśli nie będzie się jąkać. Całkiem sporo o jąkaniu możemy przeczytać na forach internetowych, funkcjonują nawet wyspecjalizowane witryny internetowe, które w całości traktują o tej chorobie.
I wspaniale - w końcu nie tak dawno temu terapia jąkania nie była w naszym kraju za bardzo rozpowszechniona. To bardzo dobrze, że jąkanie u dzieci jest obecnie coraz częściej poruszanym zagadnieniem...

Powstało wiele metod leczenia jąkania. Najbardziej popularne metody klasyczne włączają takie postępowanie jak praca nad ujawnieniem i likwidacją przyczyn strachu, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia panowania nad mową przy pomocy pauz czy wyśpiewywania. Dającą dobre wyniki metodą jest odrobinę dyskusyjna metoda Trwałej Normalizacji Mowy Lilii Ariutiunian. Polega ona na uporządkowaniu przebiegu mówienia poprzez wykorzystanie ręki dominującej i pokonywaniu lęków.

Jąkanie to wielopłaszczyznowe, trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tego może pomóc dobry logopeda Warszawa jest najlepszym w Polsce ośrodkiem, najlepszej terapii logopedycznej. Dowiedz się więcej na: http://www.szerszenska.com.