Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Sprawdzone pomysły dla najmłodszych, które na pewno pozwolą im dobrze spędzać czas.

Plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Każdy rodzic musi poznać znane od dawna zabawy dla najmłodszych, które na pewno pozwolą im doskonale spędzić wolne chwile. Im albowiem dziecko będzie starsze oraz w większym stopniu mobilne to tym rozszerzone będzie mieć wymagania co do spędzenia czasu wolnego. Dzidziusiowi w pierwszych miesiącach przydadzą się, kolorowy balon, przytulanka z pogłosem bicia serca, karuzela, pozytywka, grzechotka. Co zaś jest w tym istotniejsze, domaga się tego zatroszczenie się o rozwijanie umiejętności pociechy adekwatnie do jego okresu rozwoju.

Warto również posiadać na uwadze to, że każde dziecko będzie inne i o ile tylko zauważy się, iż dziecku nie będzie odpowiadać pewien rodzaj zabawy to czym prędzej obowiązkiem jest się zastanowić nad tym, jak się zachować, by dziecko posiadało okazję spędzić wolny czas tak jak mu na tym zależy. Będą bowiem pociechy, które w większym stopniu będą nastawione na kontakt z rówieśnikami, a będą i te, które będą cenić sobie zabawę indywidualną albo w mniejszej grupie. I w takim wypadku także rodzic sam powinien dojść do wniosku, co jest najlepsze dla jego malucha. Sensacyjny świat klocków lego dino urzeczywistnia przeniesienie się w prehistoryczne czasy dinozaurów, gdzie można dostrzec wielkiego tyranozaura.

Czy w nasze sidła złapie się sam triceratops bądź czy schwytamy uda nam się ująć pteranodona zależy tylko od granicy naszej fantazji. Jako łowca dinozaurów masz do dyspozycji samochód terenowy, karabin, specjalistyczny helikopter czy wytrzymałą łódź. Komplet wszystkich dinozaurów i dodatków lego dino pozwala na wybudowanie zapierającego dech w piersiach parku jurajskiego. Ważne jest zbudowanie konstrukcji kwatery głównej obrony w razie szarży drapieżnych i dzikich dinozaurów! Można wymienić wiele rzeczy, o których należy pamiętać, żeby zapewnić maluchom odpowiednie warunki wzrastania.

Pomijając czas, jaki trzeba im poświęcić, trzeba postarać się o właściwe wyprawki i wyposażenie pokoiku malucha, a także kuchni, gdzie trzeba móc przyszykować maluchom odpowiednie posiłki. Warto już na starcie pamiętać o przedmiotach, które wzmagają ruch i zmysły najmłodszego. W pierwszych tygodniach życia wystarczą intrygujące dla niego grzechotki, zabawki, które bezpiecznie może włożyć do ust i poznawać dotykiem, a także najprostsza konstrukcja z wiszącymi nad kołyską figurkami, najlepiej poruszająca się i odtwarzająca prostą melodię. Dla dzieciaka, który już samodzielnie może usiąść i potrafi sięgnąć po frapujące go rzeczy, bardzo ciekawe są odrobinę bardziej skomplikowane zabawki.

Niektóre propozycje, które oferują sklepy z zabawkami, stanowią dość duże konstrukcje, do jakich maluch może wejść i karmić zmysły różnego rodzaju bodźcami. Starsze dzieci to już bardziej złożona sprawa. Dzieci notorycznie chcą zabawek które właśnie zobaczyły w reklamie, lecz to rodziciele najlepiej wiedzą jak przystosować zabawkę do wieku, zdolności i zainteresowań swojego dziecka.