Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Przydatne rady na temat aranżacji pokoju dla dziecka

Małe dziecko
Author: Jenny Lee Silver
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nasze dziecko przychodzi na świat, najczęściej śpi z nami. Rodzice czują się bardziej spokojni, wiedząc, że maluch jest tuż obok nich. I tym sposobem, urządzany od długiego czasu, dziecinny pokoik jest nieużywany. Kolorowe mebelki zbierają kurz, a w łóżeczku śpią lale. Ale taki stan rzeczy nie będzie trwał długo.

Prędzej, czy później pociecha powróci do swojego pokoju. A po jakimś czasie zdecydowanie zażąda zmiany wystroju.
tapczan
Author: Helene Valvatne Andås
Source: http://www.flickr.com
Raczej nie myślimy, że nasze duże już dziecko będzie chciało przebywać w pomieszczeniu, gdzie ściany udekorowane są postaciami z bajek. W takim wieku jest to po prostu niemożliwe. Dlatego jeśli nasza pociecha jest już na pewnym etapie rozwoju, musimy jej zapewnić właściwe warunki do życia.

Po pierwsze, należy pokój dopasować do płci i wieku dziecka. Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy (www.meble.pl/prod,meble,meble-dzieciece) kolory ścian i mebli pełnią w tej sytuacji ważną rolę – do dziewczęcego pokoju odpowiednie będą takie kolory jak różowy, żółty, biały, z kolei do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy lub zielony. Oczywiście, nie muszą być to ściany w jednym kolorze – jak najbardziej odpowiednie okażą się tapety w dziecięce motywy takie jak misie, kwiatki, czy baloniki. Na rynku oferowany jest jeśli o to chodzi szeroki asortyment. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, które także warto uwzględnić, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka.

W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się wszystkie podstawowe meble, czyli łóżko do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą można zastąpić koszami na zabawki), a także, jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Oczywiście, pokój dziecięcy powinien być przy tym udekorowany – dekoracja może uwzględniać nie tylko ściany, ale też zasłony w oknach czy pościel. Jeśli o to chodzi sprawdzą się produkty uwzględniające ulubione motywy dziecka – na przykład pościel z wizerunkiem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, żeby w pokoju panowała jedność stylistyczna. Wybierzmy się z dzieckiem do sklepu wybrać meble. Ono również musi brać udział w tym całym zamieszaniu.

W różnych sklepach czekają już całe zestawy do dziecinnego pokoju, jak również młodzieżowe tapczany (do nabycia na http://www.meble.pl/prod,meble,tapczany), czy łóżka. Nie zapomnijmy, aby wybrać właściwy materac, tak by zapewnić dziecku dobry i zdrowy sen. Pozwólmy mu wybrać wszelkie ozdoby. To przecież ono będzie w tym wnętrzu spędzać całe dnie, więc nawet jeżeli coś niezbyt przypadło nam do gustu, nie psujmy mu uciechy.
sofa
Author: Black Red White
Source: Black Red White
Kilka lat temu wersalka była nieodłączną częścią wystroju, dzisiaj tapczany rozpoczynają odgrywać decydując rolę.

Coraz więcej osób dostrzegło, ile mają zalet. Oczywiście, to jak wybierzemy zależy od wielu czynników, bo musimy sprawdzić jak określony mebel się sprawuje w naszej aranżacji, jak pasuje do pozostałych mebli. Nie powinno się wstawiać czegoś na siłę, kiedy wiadomo, że nie będzie to pasowało. Dlatego tak istotne w tej sytuacji jest to, żeby dopasować coś, co nas zachwyca, ale jednocześnie, aby taki mebel pasował do całości.