Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Niespełnione marzenia o dziecku to utrapienie wielu osób

ciąża
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze inna grupa badań ma za cel skontrolowanie pobranej próbki pod różnym kątem, tego typu badania to na przykład sprawdzenie krwi lub badanie nasienia (http://www.gyncentrum.pl/badanie-nasienia). Badania prenatalne w ciąży są sprawdzeniem dziecka w momencie rozwoju wewnątrzmacicznego. Najważniejszy cel tego typu badań to sprawdzenie płodu pod kątem wad wrodzonych. Udaje się to tak naprawdę w 90% przypadkach.

Od czasu do czasu podczas takich badań jest możliwe by stwierdzić, że są widoczne jakieś problemy. Wtedy, ważne jest natychmiastowe podjęcie terapii, a dzięki temu istnieje większa szansa, iż nasze dziecko będzie bez wad wrodzonych. Współczesna medycyna pozwala zlikwidować niektóre problemy rozwojowe już w trakcie ciąży. Niektóre natomiast można leczyć już po przyjściu dziecka na świat.

Zabieg pozwala na wykrycie ewentualnych zmian chorobowych: polipów, mięśniaków, zrostów jak również guzów nowotworowych. Odpowiedzialny lekarz powinien zrobić histeroskopię, gdy występuje podejrzenie, że badanie USG nie wystarczy do postawienia odpowiedniej oceny stanu zdrowia. Najbardziej istotne, żeby w miarę wcześnie wykryć, czy dzieje się coś złego, bo wtedy da się lepiej przygotować na przyjście małego człowieka. Jest to bardzo ważne dla lekarza, który ma wiedzę, jakie podjąć leczenie, lecz także dla opiekuna.

Często tego typu badania robi się w szpitalach bądź przychodniach państwowych, czyli badania prenatalne NFZ (klinika GynCentrum - diagnostyka prenatalna i leczenie niepłodności). Histeroskopia bazuje na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego narzędzia nazywanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki temu ginekolog potrafi skutecznie zobaczyć obraz z kamery i ocenić jamę macicy. W zależności od stanu pacjentki przeprowadza się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną.

Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może być przeprowadzone bez wcześniejszego znieczulania i badań laboratoryjnych. Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa wskazuje, jest związana z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy zastosowaniu specjalnych mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego, pozbycie się drobnych mięśniaków czy polipów.
kobieta
Author: NANTES
Histeroskopia operacyjna jest zalecana, gdy musimy zlikwidować większe zmiany patologiczne, na przykład liczne mięśniaki albo polipy endometrialne.