Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Jak postępować z nadmiernie ruchliwym dzieckiem - kilka przydatnych wskazówek

terapia
Author: EIFL
Source: http://www.flickr.com
Nawał problemów może spowodować, że całkowicie się załamujemy. Przestajemy poszukiwać rozwiązań i jedyne, co chcielibyśmy zrobić, to ukryć się pod kołdrą i nie wychodzić spod niej dopóki wszystko samo się nie rozwiąże. Niestety utrapienia zwykle same z siebie się nie kończą, dlatego czasem niezbędne nam wsparcie z zewnątrz, np. właściwie poprowadzona terapia psychologiczna, dzięki której ponownie uwierzymy w swoje możliwości oraz będziemy mieć siłę, by sprzeciwić się trudnościom, jakie stawia przed nami życie.

Tylko jak wyszukać gwarantowanego psychologa?
Umysł
Author: iStock
Source: iStock
Bardzo znany ostatnimi czasy jest biofeedback. Opiera się w głównej mierze na ćwiczeniu zależności pomiędzy stanem umysłu, a rodzajem fal wytwarzanych przez umysł. Gdy jesteśmy w pełni sił i spokojni, wysyłamy totalnie inne fale mózgowe, niż w przypadku pobudzenia lub strachu. Stan umysłu natomiast jest niezwykle ściśle związany ze stanem ciała.

Kiedy czujemy się zrelaksowani, a nasze mięśnie są rozluźnione, zapewniamy umysłowi dostateczną ilość tlenu. Biofeedback ma na celu regenerację sił. Może być nam niezwykle pomocny w przypadkach, kiedy pojawiają się sytuacje stresowe (poczytaj - biofeedback Warszawa). Stres przejawia się w organizmie zwiększonym napięciem mięśniowym, zwiększoną potliwością, przyśpieszoną pracą serca, problemami z oddychaniem.

Jak więc się okazuje, w sytuacjach dotyczących naszego umysłu, bardzo często najszybciej reaguje ciało. Wpływania terapeutyczne powinny się poza tym skupiać na leczeniu zakłóceń współwystępujących. Wsparcie osobie z ADHD to nie tylko terapia psychologiczna. To przede wszystkim stała praca z dzieckiem, którą w domu pełnią rodzice, a w szkole – nauczyciele. Jeśli sytuacje stresowe są długotrwałe, mogą w dużej mierze osłabić organizm.

Niestety zwykle nie możemy wpływać na to, jak reaguje nasze ciało w stresie. Biofeedback stwarza nam zaś możliwość skutecznego opanowania niepożądanych reakcji. Uczy, jak reagować, żeby utrzymać zdrowie i jednocześnie wysoką skuteczność działania. Ze względu na wspomniane problemy ze zdrowiem związane z podeszłym wiekiem niezwykle ważne jest wówczas zapewnienie odpowiedniej opieki zdrowotnej.

Istotnym czynnikiem jest możliwie wysoki poziom dostępności usług zdrowotnych. Dotyczy to na przykład skrócenia kolejek do najpopularniejszych lekarzy, ale także takich elementów jak duża liczba lekarzy i pielęgniarek wykonujących usługi medyczne w miejscu zamieszkania pacjenta. Poza typowymi lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej przydatni bywają także tacy specjaliści jak psycholog.