Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Fascynujące oraz niezapomniane kolonie konne - wspaniałe dla Twego dziecka

zielone szkoły w Bieszczadach
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com
Na terenie naszego kraju jazda konna, od kilku sezonów zdobywa coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wiele osób zachwyconych jest tak bliskim obcowaniem z koniem, a wielkie szczęście gwarantuje im poszerzanie jeździeckich umiejętności. Jednocześnie przyjmują do wiadomości, że jazda konno nie jest ani bardzo droga, ani sprawiająca trudności. Jeździectwo to więcej niż sport utrzymujący dziecko w dobrej formie fizycznej i dający zajęcie w czasie wypoczynku. Jazda konna uczy odpowiedzialności za konia, o którego trzeba bardzo dbać.

Dziecko uczy się zasad bezpieczeństwa w ciągu jazdy, poznaje też sposoby zajmowania się koniem, czy nawet dowiaduje się jak uczyć pozostałe dzieci. Obcowanie z naturą pozwala dziecku odprężyć się.
łąka
Author: PhillipC
Source: http://www.flickr.com/
Możliwości jest wiele - oczywiście największą przeszkodą, przez którą miliony dzieci w Polsce nie mają zbyt interesujących wakacji są pieniądze. Trudno sądzić, że mogłoby być jakoś inaczej. Jednak jeżeli mamy pieniądze, pewnie nie będziemy mieć problemu z zajęciem własnego dziecku czasu.

Na przykład weźmy pod uwagę obozy konne. Ostatnio można zauważyć, że w szczególności dziewczynki bardzo lubią jeździectwo. Cóż, z pewnością dziewczynki są lekkie, a więc to powoduje, iż nie mają zazwyczaj kłopotów z tym by radzić sobie na obozie konnym. Po drugie dziecko ma kontakt ze zwierzęciem, a rozumie się samo przez się, że to niezmiernie dobrze wpływa na rozwój dzieci. Może również przezwyciężyć swój lęk lub strach przed zwierzętami (jeśli takowy odczuwa) i przekonać się, że nie ma się czego bać.

Jazda konna, dzięki styczności z końmi, uczy dzieci dodatkowo prawidłowego obchodzenia się ze zwierzętami, dbałości o nie oraz odpowiedzialności, jaka następuje z opieki nad zwierzęciem. Naturalnie są różne obozy jeździeckie - a więc są takie, które są przede wszystkim zaadresowane do początkujących, jak i takie, które zasadniczo są idealne dla tych dziewczynek, które mają nieco większe doświadczenie. Nie ma żadnego problemu z wyborem typu obozu, choć nie jest odpowiednim pomysłem posyłanie swojej pociechy na obóz konny, jeżeli do tej pory nie miała żadnej styczności z owymi zwierzętami. Można tak naprawdę powiedzieć, iż wystarczy pójść do jakiejś stadniny, aby dziecko miało okazję przyzwyczaić się do zwierząt. Strzałem w dziesiątkę są zwłaszcza obozy konne organizowane na Mazurach.

W zależności od tego, z jakiego typu schorzeniem, o jakim nasileniu mamy do czynienia hipoterapia posiada wpływ na polepszenie licznych funkcji organizmu. Nie istnieje tego typu sprzęt sportowy, na którym możliwe byłoby ruszanie się na nim ćwiczącej osoby we wszystkich możliwych płaszczyznach, czyli na boki, w górę, w dół, do tyłu i do przodu. Poddanie takiemu ruchowi pacjenta z mózgowym porażeniem dziecięcym polepsza całą sprawność fizyczną. Co ważne, zminimalizowane zostaje napięcie mięśni, bardzo znaczące dla tej choroby. Istotniejsza jest dzięki temu koordynacja ruchowa oraz poczucie równowagi.