Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Bieszczady atrakcje

Solina noclegi
Author: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Source: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Bieszczadzki Park Narodowy jest największym krajowym górskim parkiem narodowym. Nadrzędnym celem BPN jest zabezpieczenie środowiska naturalnego jak też krajobrazu, toteż tego , co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W BPN jest sieć pieszych tras krajoznawczych o długości ponad 130 kilometrów, zagospodarowane pola biwakowe oraz schroniska turystyczne. Mamy wiele możliwości, jednakże powinno się wybrać takie miejsce, które umożliwiłoby nam przeżyć niezwykłe momenty. Nie chcielibyśmy po raz wtóry pojechać nad jezioro? Żeby wybrać się na jakiś urlop w Polsce, nie musimy wiele organizować, lecz przed wyszukaniem domków przede wszystkim pomyślmy o tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na totalnym lenistwie.

Praktycznie każdy zakątek Polski sprawdzi się na wyjazd na weekend, ale atrakcje trzeba sobie dobrać do tego, jaki rodzaj odpoczynku preferujemy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na końcu świata? Jeżeli chcemy wypocząć aktywnie, postawmy na wyjazd w góry. Południe Polski jest piękne, a ludzie sympatyczni i otwarci. Można skorzystać z takich atrakcji jak spacerki po okolicy, piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, ale również możemy przepłynąć się rowerami wodnymi napędzanymi siłą naszych mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.
więcej informacji
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Bieszczady, a szczególnie obszary włączone do BPN stanowią ostoję unikalnych ssaków oraz ptaków.

To właśnie w tych górach mieszka najogromniejsza w naszej ojczyźnie populacja misiów brunatnych a także wilków. W bieszczadzkich lasach żyją również zagrożone rysie. Bieszczady to też charakterystyczna roślinność i widoki. Bieszczady można przemierzać o każdej porze roku. Plusem zimowych włóczęg jest możność podziwiania dalekich widoków górzystych.

Jeśli chodzimy po górach i mamy właściwe stroje i obuwie, wybierzmy Tatry albo Beskidy, jednak kiedy jesteśmy niewprawionymi piechurami, wybierzmy Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny albo Bieszczady (z licznymi połoninami). Między zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się można zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład świątynię Wang w Karpaczu. Jeżeli nie odpowiadają nam góry, możemy zaplanować wyjazd na weekend nad rzekę: ruszajwpolske.pl/ofertySpecjalne/romantyczne_chwile/13,1,index.html/. Zarówno urokliwe Mazury, jak i jakieś jeziorko w miarę blisko naszego regionu to niezłe pomysły, szczególnie jeżeli znajdziemy sobie domek niedaleko lasu. Połączenie wody, która ma relaksujący, chłodzący i uspokajający wpływ oraz lasu, który daje cień i wyciszenie nawet w upalny dzień, zawsze się sprawdzi.

Wyprawa rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy normalne kąpiele w jeziorze – to fantastyczny sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, żeby skorzystać ze sprawdzonych nadwodnych atrakcji. Jeśli zwykle jesteśmy mieszczuchami, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko weekend blisko natury, ale też okazja do spróbowania specjałów regionalnej kuchni albo samodzielnie upieczonego chleba czy sera. Świetnym planem będzie wcześniejsze zastanowienie się, gdzie odszukamy smaczne restauracje czy punkty warte odwiedzenia. Kolejną ofertą jest Bałtyk, zwłaszcza jesienią. Po sezonie letnim koszta pokoi są bardziej atrakcyjniejsze. Tuż przed wyjazdem można zarezerwować dla siebie i rodziny noclegi na długi weekend w hotelu, co zapewni nam bezproblemowe zameldowanie po przybyciu na miejsce. Bałtyk jesienią to niezwykłe miejsce, które zadziwia niespotykanymi zachodami słońca i pustą, spokojną plażą. Zrozumieją to rodzice, którzy chcą w spokoju pobyćczas z brzdącami.