Error message

  • Notice: Undefined index: danland in drupal_theme_initialize() (line 100 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in _drupal_theme_initialize() (line 146 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'name' of non-object in _theme_load_registry() (line 335 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Undefined index: danland in theme_get_setting() (line 1440 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1477 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Notice: Trying to get property 'filename' of non-object in theme_get_setting() (line 1487 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/opopomoz.com/includes/menu.inc).

Akcesoria niezbędne w harcerstwie

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo dużo. Głównie poznają nowych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią.

Harcerstwo to również świetna przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.
więcej znajdziesz w sklepie harcerskim online
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
To zaledwie początek długiej listy profitów, jakie spotkają przyszłego harcerza. Warto mieć w pamięci, że zawsze najcięższy będzie pierwszy krok, później będzie już łatwiej. Podstawowe wyposażenie każdego członka harcerstwa. Wszyscy harcerze muszą być w posiadaniu kilku przedmiotów. Najważniejszy będzie oczywiście mundur.

Reszta atrybutów jest zależna od właściwego zastępu. Nieodłącznym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik - polecana strona - aktualnie najbardziej znany wśród tej grupy. Zawiera utwory i chwyty gitarowe. Aktualnie przygotowania do obozu harcerskiego jest dokładnie opisywana na witrynach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z całą pewnością powinny znajdować się w ekwipunku harcerza? Przede wszystkim mundur, który jest koniecznym elementem. Dodatkowo niezbędna będzie również legitymacja.

Znalezienie wszystkich niezbędnych nam rzeczy bez konieczności wychodzenia z domu umożliwi sklep harcerski. Jednym z głównych atrybutów harcerzy jest lilijka - więcej w sklepie wgl.pl. Odznaka wzorowana jest na znaku oznaczającym północ w średniowiecznych kompasach, winna naprowadzać harcerzy na właściwą ścieżkę. Dostrzeżemy na niej dwie gwiazdki, które symbolizują ideały zamieszczone w Prawie i Przyrzeczeniu. Jak doskonale wiemy, harcerstwo opiera się na pięknych ideałach, szacunku i {chęci niesienia pomocy|trosce o naturę}. Będzie to wspaniałe miejsce, w którym można spotkać zachowania powoli zanikające w naszej kulturze
skaut
Author: east_mountain
Source: http://www.flickr.com
Tym, co od razu odróżnia harcerzy na tle innych młodych ludzi, jest specyficzny ubiór.

Mundurki harcerskie sklep to w pierwszej kolejności odpowiedni mundur. Kolor elementów munduru oraz wygląd konkretnych jego części uzależniony jest w dużej mierze od organizacji, do której się przynależy. Bluzy od mundurów występują więc w takich kolorach jak szary, ciemna zieleń lub błękit. Ponadto w zależności od okazji i wykonywanej funkcji dobiera się różnorodne nakrycia głowy, przykładowo kapelusz lub rogatywkę (zobacz - wgl.pl - składnica harcerska online). Mundury damskie odrobinę różnią się od męskich krojem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidziane są specjalne, pasujące do bluzy spódnice. Rewelacyjna kondycja oraz umiejętność organizacji. Po latach na służbie harcerz zdobywa sporo praktycznych umiejętności. Staje się bardzo dobry w relacjach z dziećmi, jest w stanie organizować im czas wolny.Zostanie zastępowym jest szansą i umożliwia dostęp do różnych szkoleń podnoszących kwalifikacje.